BU SALDIRININ HEDEFİ OLMALI

 

 

                                  BU  SALDIRININ HEDEFİ OLMALI

  Vatan Partisinin İstanbul adayı  İmamoğlu’na  saldırmak tadır,.Kullanılan  saldırı sözcükleri de aynen iktidarın kullandıkları gibi. İktidarın saldırılarını anlamak mümkün ama  Vatan Partisinin saldırılarını o kadar net anlamak mümkün değil. Her halde o da İmamoğluna gidebilecek bir oy önlersek kazançlıyız anlayışıyla saldırmaktadır. Aynı partinin geçmişte sola karşı  SOSYAL FAŞİSTLER diye bir söylemini hatırlayanlar bu günkü saldırıları çok fazla hayretle karşılamamaktadır  sosyal faşistler sözü ile geç mişte iktidara yaranmaktan başka  bir amaç olmuşmuydu yoksa?

 Vatan Partisi adayının İmam oğluna yaptığı  eleştiride şöyle diyordu:İmamoğlunun Demirtaş ile ilgili söylediği ANLAYIŞINI BEĞENİYORUM türünden sözünü alarak    “Demirtaş’la tanışmanız için daha kaç şehit vermemiz gerekir.” Diye bir cümle kullanmıştır Aydınlık haberine göre.Bnu görünce hemen gözümüzün önüne şu geliyordu:Aponun kıtasını denetlerken poz veren kendi liderinin görüntülerini bir kez daha izlesin lütfen..Acaba kendi lideri Apo’nun askerlerini denetlerken daha kaç Mehmetçiğin şehit edilmesi için  mi  yapmıştı bunu? Yoksa o kıtayı denetleyen lideri değil de saldırdığı İmamoğlu muydu?

Gözlerimiz pek seçemiyordu ama, o resme iyi baksın bu aday beyefendi..O fotoğrafı bulup ona göre görüşlerini bildirmesini dileriz genç adayın..

 Hatırlatalım ona bu denetleme görüntüsünü ister mi?

Fotoğrafın sağında Apo’nun gülerken izlediği kendi Liderinin tek sıra olmuş bayan militanların yanında yine gülerken yürüğü bir fotoğraftı bu..

Bu resimdeki Pkk’lı kişi o zamanları kimilerine göre sayın bile oluyordu.

Yine

 bu hitap güncelleşiyor gibi..

Son görüşmelerden sonra yeniden kimileri sayın demeye başladılar..

  Bu kadar küçülmeyelim beyler bu kadar çelişkili durum yaratmayalım lütfen..Akıldan –mantıktan bu kadar uzak durmayalım..

Ülkemizde  bir Kürt topluluğu var ve bunların 7-8 milyona yakın oyları var.Üstelik kehdi partileri de var ve seçimlere girip oy toplayabiliyor.

Oy anlayışına dayanan demokrasimizde elbette  bu oyların talipleri olacaktır.Bu talepler oluyor diye birbirimizi neden suçluyoruz?

Taleplerin olmaması için onların seçime girmelerini yasaklarsınız  kimse o z aman bu oylarla ilgili bir şey söylemeyecektir..

Siz bu kadar basit bir işlemi yapamıyorsunuz   ama birileri Kürt oylardan söz edince ayranınızı kabartıyorsunuz.

   Bu insanların elbette kendilerine göre bir tercihleri olacaktır.

Önlerine sunulan listeden kendi tercihlerine göre oy kullanacaklardır.Bu demokrasinin gereğini yerine getirmek neden suç oluyor?

Bu insanların tercihleri ille de iktidar partisinin isteğine uygun mu olmalıdır?

Buna uygun olmadığı zaman ille de suç mu sayılacaktır?

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI