GÜNDEM YARATAN ZİYARET

 

Ziyaret  edilen kişi ve ziyaret tarihinin, her türlü  yoruma  elverişli olarak seçilmiş olması rastlantı değildir. İleri sürüldüğü gibi bu bir insani görev amaçlı “hasta ziyareti” olmasından öte başka anlamları  çağrıştırabilmesi için özellikle seçilmiş olma ihtimali var görünüyor. Yani anlayacağımız özellikle bu seçim yapılmıştır. Bir yerlere bir mesaj iletmesi için yapılmıştır sanki.. Konuşulanlara ve tartışmalara bakılınca bu anlaşılıyor ..Ziyaret edilen kişi sıradan ve basit .söylemleri olmuş biri değildir. Cumhuriyete yönelik  tutum ve görüşleriyle bilinen bir kişidir. Keşke Yunan kazansaydı diyebilecek bir düşmanlığı açıktan söyleyebilen biridir. Zaten bunun içinde tepkileri çekmiştir ziyaret olayı..

    Yunan kazansaymış ne olacakmış? Cumhuriyetin temel değerleri olmayacakmış. Yani ne medreseler yıkılmış olacakmış ne hocalar idam edilecekmiş eğer Cumhuriyet olmasaydı..

   Ziyaret eden kişi de makam aracıyla gelmiştir. Yani resmi ziyaret görüntüsü vererek yapılmıştır bu ziyaret. Söylendiği gibi tamamen insan duygularla yapılmış bir hasta ziyareti değildir. Sadece olası eleştirilere karşı kullanılabilecek hasta ziyareti kılıfı diktirilmiştir. Ziyaret başka bir tarihte olsaydı. ziyarete makam aracı ve korumalarıyla gelinmesiydi,ziyaret başta bir tarih seçilerek yapılsaydı belki birilerini hasta ziyareti diye kandırabilirlerdi ama böyle olmadığını biliyor herkes.Bu tarih ve kişi bilerek seçilmiştir. Gelebilecek eleştirel yaklaşımları davet edebilmek için seçilmiştir.Sıradan anlamlı bir hasta ziyaret olsaydı medyada haber bile olamazdı.ama öyle olmadığı için koparılmaktadır bunca fırtınalar..

   Bunları bile bile ziyareti hasta ziyareti diye yutturmaya kalkışıyorlar. Yani yalan söylüyorlar. Gerçi dinde yalan yoktur sadece takiye dedikleri bir anlayış vardır ..İşte bu da onlardan biridir galiba..

    Asıl ilginç yöne ne biliyor musunuz? Bu ziyareti devlet adına gerçekleştiren kişi ile ilgili FETÖ cu ilişkilerden örneklerin yer almasıdır medyada.. Bu fetö denilen adamın hangi oluşumlarında yeir aldığını yazıyordu kimi yazarlar köşelerinde.. Yazılanlara bakılırsa ziyaretçi kişinin geçmişte bolca Feto ilişkileri içinde yer almış olduğu anlaşılıyor. İktidar anlayışı sözde bu FETO denilen anlayışla mücadele ediyor ama bu ziyaretçi kişiyi atlamış gibi görünüyor..Yani bu kişinin Fetö ilişkilerinden hiç rahatsızlık duymamış gibi görünüyor.Rahatsız olsaydı onu diyanet gibi bir makama getirirmiydi.

   Keşke Yunan kazansaydı diyebilen bir kişi hangi toplumsal hangi milli değerler anlayışını temsil edebiliyir? Bu gün bir gere zekalı çıksa da “keşke bölücüler kazansa”dese ne olur? Hangi cesaretle söylebilir bunu? Ama bizim diyanet nerden aldığı belli olmayan bir cesaretle  kusabilmiştir Cumhuriyete düşmanlığını

    Bütün bu yapılanlar da bir projenin  100 yıl önce çizilmiş bir planın ürünüdür.O veya bu şahısların değil. Cumhuriyet’in kurulmasından sonra emperyalizmin verdiği ve sonradan birkaç kez yinelediği ,yakın zamanda defalarce dile getirdiğimiz bir planın sonucu durlar.Neydi o proje dersiniz? Kemalist cumhuriyeti yıkmak için onun din ve kürt düşmanı olduğu tezini işleyiniz..Yüz yıl önce verilen talimat buydu işte emperyalizm   tarafından..

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI