SURİYE İLE YATIP SURİYE İLE KALKMAK

  Birileri var ki bu toplumda medyalarında sürekli Suriye puntolarını işlemekte düşlerinde Suriye gölgeleri dolaşmaktadır.

Yıllardır bir Suriye havası çalıyorlar.

Hatta orada namaz kılmayı bile düşleyenler vardı geçmişte.

Bu gün aynı düş devam ediyor mu bilemeyiz ama Suriye şarkısının dillerden düşmediğini görüyoruz.

Yandaş ve havuz medya ise bir Suriye muhabbetini tutturmuş gidiyor yıllardan beri.

Suriye ile  ilgili haberleri de büyük puntolarla ve başlık olarak veriyorlar çoğu kez.

Bu başlıklara baktığınız zaman ise Suriye sorunun yarın çözüleceğini sanırsınız.

Bu çözümde ise bizim başrolde yer aldığımızı zannedersiniz.

Yaklaşık on yıla kadar uzanan bir sorun Suriye..

Bölgede ana sorun olarak tutuluyor bu gün Suriye.

Önceden yoktu bu sorun ama nedense sorun olarak yaratıldı emperyalizm ve işbirlikçileri tarafından. Sorun olmadan önce sıradan bir ülke idi Suriye. Örneğin topraklarından kaçan dünyanın başka vatanlarında ölen çocukları yoktu Suriye’nin. Çocuklar kendi topraklarında ölüyordu kendi topraklarında kazılıyordu mezarları Bu gün ise bir milyondan  fazla insanı topraklarını terk etmek zorunda bırakılmış. Kaybedilen can ve mal sayısı ise sürekli artıyor.

Suriye’de on yıl önce de aynı yönetim anlayışı ve şekli vardı. Sorunlar yaratıldığı zaman da. Ama halkının üstüne kimyasal silah atılmıyordu bu süreçte..

   On yıl önce bunlar yoktu ama bunların olabilmesi için çok daha eskilere uzanan bir  zamanda çizilmiş bir Surieye projesi vardı.

Sadece Suriye için değildi elbette bu projenin öngördüğü.. Tüm bölge için de geçerliydi. Yana tüm  bölgeyi kapsayan bir çizimdi bu proje. Bunu da  proje çizici şöyle açıklamıştı: Ortadoğu’da  22 ülkenin sınırları değişecek.. O zaman bu çizimin adını BOP olarak koymuşlardı. Bu çizimin yapılabilmesi için de EŞBAŞKANLAR bile tayin edilmişti

Ey yandaş ve candaş medya.. Bu çizimden hiç söz ettiniz mi bu süre içinde.. Bu çizimin nasıl ve neden yapıldığını hiç konu ettiniz mi okurlarınıza.. Yani bilgi verme ihtiyacı duydunuz mu acaba..

  B u projenin gerçekleştirilmesi için gerekli zeminleri kim sağlayacaktı? Onu da çizmişlerdi ve göstermişlerdi sayfalarında. Bu çizimin gerçekleşmesini sağlayacak bölgeden bulunacak Eşbaşkanlar olacaktı. Bu eşbaşkanların bir kısmı Arap baharı denilen oluşumu hazırlamak için görevliydi. Irakta, Mısırda, Tunus’ta, Libya’da görevlerini yapmıştı nice eşbaşkan..

    Suriye bu projede öngörülen alanlardan biriydi. Suriye’den sonraki alanı neydi dersiniz  bu projenin. Yandaşların buna yanıt bulmasını umut ediyoruz..

    Suriye “22 ülkenin sınırları değişecek” diye söylenen öngörünün kilit noktasıydı. Bu kilidi açmadan projenin çizimi ise mümkün görünmüyordu. Arap Baharının sonraki başarıları yaratması için Suriye’nin BOP anlayışına uygun çizimi gerekliydi 

Ancak bu çözum için öngörülen süre bir hayli uzamıştı. Devreye başka etkenler de katılınca Suriye sorunu bu günlere sarkıyordu. Oysa emperyalistler ve yardımcıları Suriye’yi bitirmek için Kimyasal silah bile devreye soktular  ama Putin bunların planını bozuyordu..

Ne yazık ki hala Suriye  düşünden uyanamayanlar var bölgede. Ne dersiniz ey yandaşlar..Ne zamana dek sürecek bu düş…

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI