Menteşe'de 'Hayat Eve Sığmıyor'

Sağlık Bakanlığı tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında hazırlanan 'Hayat Eve Sığar' mobil uygulamasında Menteşe'nin riskli bölgeleri işaretlenmeye devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgınının tüm ülkede yeniden tırmanışa geçtiğini açıklarken, Menteşe'de riskli bölge sayısının 50'yi geçtiği, yüksek riskli bölge sayısının ise 7'ye çıktığı gözlendi. Bunun yanı sıra bugün Muslihittin Mahallesi'nde bulunan bir markette indirim günleri nedeniyle sosyal mesafe hiçe sayıldı.

Altar Zeyhan

 

MENTEŞE KIRSALI VİRÜSTEN NASİBİNİ ALDI

Mart ayından bu yana uzun süre kırsal mahallelerde görülmeyen vakalar Menteşe kırsalında da görülmeye başladı. Bu kapsamda Kıran, Akçaova, Ortaköy, Kafaca ve Doğanköy mahalleleri riskli bölgeler arasına girdi.

 

KÖTEKLİ'DE RİSKLİ BÖLGE SAYISI ARTTI

Menteşe İlçesi Kötekli Mahallesinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde uzaktan eğitime geçildiği halde özellikle akşam saatlerinde yoğunluk yaşanıyor. Son yaşanan olaylardan sonra denetimlerin sıklaştırıldığı mahalle, Menteşe merkezden sonra en yüksek riskli bölge olarak öne çıkıyor.

 

MENTEŞE EVLERİNDE RİSKLİ BÖLGE 4, YÜKSEK RİSKLİ BÖLGE 1

Menteşe merkez ile Akçaova Mahallesi arasında bulunan Menteşe evlerinde de riskli bölge sayısında artış yaşandı. Uzun süre 1 olan riskli bölge sayısı 4'e çıktı, yüksek riskli bölge sayısı 1 oldu. Akçaova'da ise riskli bölge sayısının 2 olduğu görüldü.

 

RİSKLİ BÖLGELERİN YARISI MERKEZDE

Menteşe'de 50'yi geçen riskli bölge sayısının yaklaşık olarak yarısının kentin tam merkezinde olduğu görüldü. 7 riskli bölge sayısının 6'sı da yine merkezde bulunuyor.  Hayat Eve Sığar uygulaması, Sağlık Bakanlığı tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında hazırlanan önemli bir uygulama olarak öne çıkıyor. Uygulamayı indiren kullanıcılar, bulundukları bölgenin koronavirüs risk seviyesini görebiliyor ve ona göre temkinli davranıyor.

 

DİĞER HABERLER