“MENTEŞEDEKİ MUĞLA”

Muğla ilimizin bir başka özelliği de adına çok sayıda yazılı ve görsel yayın yapılmakta olmasıdır.

Bu yayınlara geçtiğimiz günlerde bir yenisi daha eklendi.

Mağla Basın İlan Muğla il müdürü olarak 2016 yılı şubat ayından bu yana görev yapmakta olan M.Ali Köseoğlu tecrübeli bir bürokrat olmanın ötesinde  tecrübeli ve bilinçli bir gazeteci, yazar ve gazete yöneticisi olarak tanınır.

M.Ali bey bugüne kadar Muğla ilindeki görevinin yanı sıra Muğla ile ilgili olarak yaptığı araştırmaları kitaplaştırdı. M.Ali beyin kitabının adı “Menteşedeki  Muğla”.  Kitap uzun ve bilinçli bir araştırmadan sonra yayına hazırlanmış.

M.Ali bey’in Muğla ile ilgili bu eseri her evde, her işyerinde bulundurulacak nitelikte.

“Menteşedeki Muğla” kitabında  Muğla ile ilgili olarak yok yok.

Menteşe’deki Muğla kitabı toplam olarak 160 sayfadan oluşuyor. Kitabın 147’nci sayfasına şahsım ile ilgili olarak verdiği yer ve önemden dolayı sayın Müdürüme ne keder teşekkür etsem azdır.

M.Ali Müdürüm bugüne kadar çok sayıda radyoda, dergide ve gazetede kültür sanat yönetmenliği ve sayfa editörü, genel yayın yönetmeni, yazı işleri Müdürlüğü gibi önemli görevlerde bulundu. Bir çok şiire imza atan M.Ali Köseoğlu aynı zamanda  Eskişehir Odunpazarı Belediyesi’nce 2004  yılında  yayımlanan Nasrettin  hoca Kitabı’nın da ( Eskişehir 2004)editörlüğünü üstlendi. M.Ali Müdür aynı zamanda Konya yazarlar birliğinin de  3.dönem başkanlığını da yürütmüş bulunuyor.

M.Ali Köseoğlu’nun “Meneteşedeki Muğla” kitabında Muğla ile ilgili olarak ne isterseniz var. Örneğin Konya’dan Muğla’ya, Selçuklu’dan Menteşe’ye, Diyar-ı Menteşe deki Muğlalılar, Günahsız Şehir, Semada buluşan şehirler, Gül yüzlülerin şevkine gel nüş edelim mey ve daha birçok konu Başlığı yer alıyor.

M.Ali Köseoğlu’nun yine oldukça geniş bir araştırma yaptığı anlaşılan kitabın 143.Sayfasında, Muğla’da Gazeteler ve Gazetecilik konusu işlenmiş. Muğla’da bugüne kadar hangi gazeteler yayınlanmış, halen yayında olan gazeteler hangileri, Muğla’da bugüne kadar yayınlanmış ve yayında olan gazeteleri kimler kurmuş kimler yönetiyor, geçmişten kalan gazetecilik,  işte daha hepimizin bilmesi gereken konular bu kitapta yer alıyor.

İnanın Muğlalı olarak benim bile bir çoğunu bilemediğim bir çok konuyu bu kitapta bulmak mümkün.

Burada M.Ali Müdürüm’e görevinde ve tüm aile fertleriyle birlikte sağlıklı, mutlu, başarılı bir yaşam dilerken, ayrıca yazı hayatında başarılar diliyorum. M.Ali Müdürümden  ilimizin daha bilinmeyen, yani gün yüzüne çıkmamış yönlerini de araştırarak kitaplaştırmasını diliyorum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI