MUĞLASPOR DİYERBEKİR MAÇINA GİDEMEYECEK Mİ?

Muğlaspor geçtiğimiz hafta sonu kendi evinde Bağcılar ile oynadı ve bilindiği gibi maçı 2-0 kazanarak oldukça rahatladı. Bu skor ve puanlar Muğlaspor’u ligde bırakacak.

Ben daha sezon başından bu yana Muğlaspor’un tehlike yaşayabileceğini ancak küme düşmeyeceğini savunanlardanım. Bazı arkadaşlar Muğlaspor’un bir alt lige çoktan biletini kestiler ama ben aynı görüşte değilim.

Şimdi uzaklara gideceğim. O yıllar 2. Ligdeydik. Rahmetli Kaya Köstepen Muğlaspor teknik direktörü ve Muğlaspor 2. ligde hiçte iyi gitmiyordu. Bugünkü maddi sıkıntı o zamanda vardı. Bir gün kendi evimizde puan kaybetmiştik ve maçtan sonra biz Muğlaspor soyunma odasındaydık. Rahmetli Kaya Hoca  giyinmekle meşguldü. Kendisine hemen sordum. Hocam iyi gitmiyoruz. Muğlaspor’un kurtuluşu için ne gibi tedbirler düşünüyorsunuz? Rahmetli aynen şu cevabı vermişti: “Gidiş iyi değil. Paramız varsa tedbir alacağız” Ben yine sordum “Hocam paramız yok. Tedbir alamadık o zaman ne olacak? “ Rahmetli hemen cevabı verdi: “ O zaman işimiz Allah’a kaldı”

O gün akşam saatleriydi işten çıkmış eve gidiyordum. Belediye hoparlörlerinden bir ilan “Muğlaspor kulübü tarafından toplantı düzenlenecek, tüm halkımız davetlidir” deniyor.

Gittik toplantıya Hamdi abi o zaman kulüp başkanıydı ve toplantının açılış konuşmasını yaparak. “Bu tür yazı ve yayınlara itibar edilmemesini” istedi. Ben de o zaman ayağa kalkarak bir dakika dedim. Konuyu anlattım. Sonuç olarak bir yere varamadan dağıldık.

Şimdi aradan yıllar geçti ve aynı durumla tekrar karşı karşıyayız.

Başkan Kapiz para olmadığını söylüyor.

Bir de futbolculara Bağcılar galibiyeti için pirim vaadinde bulunulmuş. Futbolcular soyunma odasında para bekliyor. Para yok başkan korkudan soyunma odasına gidemiyor.

Söz ağızdan çıkmış borç mu borç, bugün olmaz yarın olur daha sonra olur.

Burada borcu zamanında ödemek kadar borca sadık kalmak önemli bana göre.

Şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Kamuoyunda yönetime olan tepki hiçte az değil. O yüzden yönetim kurulu hem primleri ve hem de Diyarbekir yol ücretini bulmak zorundadır. Muğlaspor Türk sporunda var olmalı ve yaşatılmalıdır.

Bir spor kulübünün yaşaması için Muğlaspor’a gerekli maddi ve manevi imkanlar sağlanmalıdır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI