İŞTE FUTBOLUN BİR BAŞKA GÜZELLİĞİ

Menteşe’de çok önemli maçlar oynanacak. Muğla Merkez Atatürk Stadyumu bu hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri çok önemli iki maça ev sahipliği yapacak. Muğla Atatürk Stadyumu sanırım uzun süredir böylesine önemli maçlara ev sahipliği yapmadı.

Evet Muğla Merkezde bugüne kadar çok sayıda önemli maçlar oynandı ancak hiçte böyle üst üste iki önemli maçı ağırlamamıştı.

Şimdi cumartesi günkü maça gidelim. Turgutreisspor ile Ortaca Belediyespor Bal için kozlarını paylaşacak. “Hani sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer  diye bizim bir sözümüz  var ya işte iki takımda öyle. Birisi daha önce Bal’da oynamış ama pek fazla tutunamamış. Bir Turgutreispor, diğeri ise Bal’da  maddi olarak yıpranmış bir Ortaca Belediyespor cumartesi günü karşımızda olacaklar. Sanırım burada en rahat takım Yatağanspor oldu. Yatağanspor’a ve o takımın genç, bilinçli ve idealist hocası Cihan Bulut’a helal olsun diyorum. Evet Bal bugün para öğüten bir değirmen durumunda. Şimdi bakın  Ortaca’nın durumu Ne? Yatağan’ın durumu Ne? Eğer bu takımlar bugün bu duruma düştülerse maddi imkansızlıklardan dolayıdır.

Olmuyor işte takımlar tam olarak camialarından bekledikleri ilgiyi göremiyorlar. Benim sezon öncesi fikstür ve kadro yönünden şampiyon adayı olarak gördüğüm Ortaca Belediyespor’un durumuna bakın. Bal’da kalmak için Baraj maçı oynayacak. Sezon başı şampiyon adayı gösterilen takıma bakın. Sona yaklaşılmış halen bir galibiyeti var.

Yatağanspor kulübü ve eski Belediye Başkanı H.Haşmet Işık’ın maşallahı var. Öyle bir takım oluşturmuş ve takımı öyle bir motive etmiş ve öyle bir teknik direktör seçmiş ki buna ancak helal olsun, bravo denilir. Yatağan’ın yeni Belediye Başkanı Mustafa Toksöz ile henüz tanışma şansımız ve fırsatımız olmadı. Ama Mustafa başkan da kısa süre içinde takımı maddi olarak tamamladı. Burada Mustafa Başkan’a da Cihan Hocaya’da yeşil siyahlı formayı sırtlarında terleten futbolculara da helal olsun diyorum. Keşke Yatağanspor’da geçtiğimiz günlerde yaşanan o olumsuzluklar yaşanmamış olsaydı.

Yatağanspor bana göre sezon öncesi adeta koltuk değnekle çıktığı sezonu başarılı bir şekilde tamamladı. Burada tüm Yatağanspor camiasını candan kutluyorum.

Şimdi 28 Nisan 2019 Pazar gününe dönmek istiyorum.

Pazar günü Muğla Atatürk Stadyumu’nda şimdiden yer yerinden oynayacak diyebilirim. 28 Nisan’da Muğlaspor evinde Kocaelispor ile oynayacak. Bana göre Muğlaspor’un küme düğme gibi bir derdi yok ama çoğumuza göre var ve tehlike henüz geçmiş değil. Özellikle pazar günü maç çok zorlu ve çekişmeli geçecek. Rakibin küme düşme veya şampiyonluk gibi bir derdi yok. Tahminime göre rakibi diğer tehlike yaşayan takımlar rahat bırakmıyor.

Fakat Muğlaspor öyle kolay lokma değil, bununda bilinmesini isterim. Şimdi Pazar günü Muğla Atatürk Stadyumu’nda tarihi bir gün yaşanacak. Maç için geri sayım devam ediyor. Muğlaspor’da artık tüm beklentiler maça ilginin çok olması ve takımın maçın başından sonuna kadar canla başla desteklenmesi.

Haydi Muğlaspor pazar günü sizden kesinlikle galibiyet bekliyoruz.

YAZARIN DİĞER YAZILARI