YATAĞANSPOR’DA NE YAPILMAK İSTENİYOR

Maalesef Yatağanspor hakkında iç açıcı güzel şeyler yazamayacağım.

Aslında amacım Muğla takımları için çok güzel şeyler yazmak ama bazen olmuyor. Son zamanlarda Yatağanspor içinde güzellikler yazamıyorum.

Malum Yatağan’da futbol için ve Yatağanspor için son zamanlarda hiçte iyi şeyler yaşanmıyor. Yatağanspor için ne birlik kalmış, nede beraberlik.

Sık sık birlik ve beraberliğin olmadığı yerde ilerisi için de iyi şeyler yaşanmaz diye  yazıyorum. İşte bu durum bugün Yatağanspor’un başında. Temennim bugün Yatağanspor’da yaşananların yarın hiç bir spor kulübünde yaşanmamasıdır.

Efedim Yatağanspor’da bir süre önce başlatılan futbolcuların maçlara ve antrenmanlara çıkmama boykotu devam ediyor.

Şimdi Yatağanspor’un geçtiğimiz hafta deplasmanda oynadığı Serinhisarspor maçına ve bu maç öncesine geçmek istiyorum. Biliyorsunuz Yatağanspor’da bir süre önce futbolcular tarafından antrenmanlara çıkmama boykotu başlatıldı. Bu boykot halen devam ediyor. Öyle ki takım son deplasmana A takımdan 3-4 futbolcu dışından kimse gelmiyor ve Yatağanspor, Serinhisarspor deplasmanına alt yapı futbolcularını alıp gidiyor. Sonuç malum takım 2-0 mağlup oluyor.

Yatağanspor’da bu tür olumsuzluklar yaşanmaya devam ederken camiadan bu takıma, bu futbolculara siz ne yapıyorsunuz? Diyen çıkmıyor.

Yukarıda da dedim ya takımda ne birlik kalmış, nede beraberlik.

Son günlerde Yatağanspor’da öyle bir görünüm var ki sanki bu takım Bal’a çok geliyor. Bakın Yatağan gibi bir sanayi kentinde bu tür olumsuzlukların yaşanması hiç te iyiye işaret değil.

Futbolcular ne istiyor biliyor musunuz? Kendilerinin ve ailelerinin geçimini sağlayacak hak edişlerinin zamanında ödenmesi. Burada Yatağanspor’a olduğu gibi futbolcuların durumlarına da üzülmemek elde değil.

Futbolcular istiyor ki önce bu camiada birlik ve beraberlik sağlansın, hak edişleri zamanında ödensin. Aileleri ve futbolcular ona buna aman demeden geçimleri sağlansın.

Ama bunu bugüne kadar göremedik ve gerçekten de bugüne kadar yaşananlar da ürkütücü. 

Yatağan’da öyle bir durum oluşmuş ki sanki bu takım Bal’a çok geliyor. Sonu ne olursa olsun. Yatağan’da ilk önce birlik ve beraberlik sağlanmalı, futbolcu alacakları ödenmeli.

7 Nisan 2019 Pazar günü Yatağan’da Yatağanspor-Kuşadasıspor maçı var ki bu maç mutlaka kazanılması lazım. Bu maç öncesi Yatağan, Yatağanspor için ilk önce bu düşünceden vazgeçmeli ve futbolcuların alacakları ödenmeli ve antrenmanlara, maçlara çıkmaları sağlanmalı.

Şimdi bakın önümüzde seçim var.  Liglerde bu hafta sonu maç oynanmayacak. Bal’da 7. grup maçları 7 Nisan 2019 Pazar günü oynanacak. Bu da demektir ki daha önümüzde yaklaşık olarak 10 gün gibi bir zaman dilimi var ki bu sürede Yatağan’da birlik ve beraberliğin sağlanması için yeterli bir zamandır. Bu süre içinde birlik ve beraberlikte sağlanabilir. Futbolcular arasındaki buzlar da eritilebilir. Yeter ki Yatağan istesin.

Bu durumdan en çok yara alan kesim Yatağan ve Yatağanspor oluyor. Bu takım şu anda küme düşme potasında ise bunun sorumlusu Yatağanspor kendisi değildir.

Haydi Yatağan, Yatağanspor için el ele verme zamanı çoktan geldi, hatta geçiyor bile.

Futbolcularla anlaşma sağlanmalı ve futbolcular maçlara ve antrenmanlara çıkmaları temin edilmelidir.

Şimdi diyorum ki bir futbolcunun antrenmana çıkmaması etik mi elbette değil. Peki futbolcu alacaklarının ödenmemesi etik mi? o da değil. Çünkü o insanların bir maddiyata ihtiyaçları var. Ama daha henüz vakit var. Sezonun sona ermesi için 3 hafta var. Futbol 3 puanlı sistemde 3 hafta uzun bir zaman bu zaman içinde insan kendine orta sıralar ve hatta üstünde de yer bulabilir.

Son olarak Yatağanspor’a yazık olmasın ve yazık edilmesin diyorum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI