TURNUVA HEYECANLA DEVAM EDİYOR


TURNUVA HEYECANLA DEVAM EDİYOR

Valilik Kupası futbol turnuvası tüm heyecanıyla devam ediyor.

Bu yılki turnuva 20 Mart 2019 Çaryamba günü başladığından bu yana turnuvada iki haftayı geride bırakmış bulunuyoruz. Bu yıl 24.sü yapılmakta olan geleneksel turnuvanın açılışında yaşanan olumsuzlar artık tamamen giderilmiş durumda. Bu yönde yoğun çaba harcayan Mehmet Top, Ali Karakaya ve Mustafa Yandık’a teşekkürlerimi sunuyorum.

Efendim gelelim tekrar turnuvaya.. Öncelikle şunu belirteyim. Turnuvada geçtiğimiz cuma günü oynanan maçlar inanılmaz derecede sert esen rüzgâr ve fırtına altında oynandı. Düşünebiliyor musunuz bir futbolcu topu taca atacak ama top taca gitmiyor ve kornere gidiyor, işte o kadar sert bir havada aynandı maçlar.

Ali Bey kardeşim olmasaydı, ne o sert rüzgârı yerdim ne de o soğuğa katlanmak zorunda kalırdım. Dedim ya Ali bey kardeşimin hatırına maçların tamamını bekledik.

Fakat ben geçtiğimiz cuma günü sahada top koşturan futbolculara üzüldüm. Bizler klimanın karşısında  duramadık ama saha içinde o formaları sırtında taşıyanlar  topun bir metre bile ileriye gidemediği bir ortamda 60 dakikalık maç dilimini tamamladı.

Muğla artık bu turnuvaya alıştı. Muğla artık futbolda bu turnuva ile yatar kalkar duruma geldi.

Turnuvadaki takım sayısı her geçen yıl daha da artıyor. Örneğin bu yılki turnuvada 23 takım mücadele ediyor. Hem de 4 grupta turnuvanın bir başka güzelliği ise turnuvada yer almakta olan mahalle sayısının artmasıdır. Turnuvanın ünü artık Muğla ve ilçelerini aşmış mahallelere kadar yaygınlaşmıştır. Sporumuza olan katkısı, turnuvanın sporda bir çok güzellikleri bir arada toplaması takım sayısının çoğalmasına neden olmaktadır.

Bu arada turnuvanın birinci etap maçları sonunda gruplarda ilk dörtte sıralanan takımlar 2.Etap müsabakalarına yükselecek.

Yani turnuvanın birinci etap sonunda toplam 16 takımı ikinci etap maçları yapacak ve elenen yedi takımada turnuvaya katılmış olmalarından dolay çok teşekkür edilecek.

Şimdi turnuvada yer alan tüm takımların hayallerinde ikinci tura yükselmek var. Turnuvada her yıl ayrı bir takımın şampiyon olması katılımcı takıların iştahlarını kabartmaktadır.

Turnuva Merkez Atatürk stadyumunda başladı. Düğerek’te devam ediyor. Turnuvanın maçlarını bugüne kadar birçok sporsever Düğerek’te izliyor. Ama nerede o Kışla sahasındaki izleyici sayısı. Nerede o Muğlaspor maçlarındaki seyirci. Gönlümüz daha fazla sporseverin maçları izlediğini yazmak isterdi ki…

 

 

 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI