MUĞLASPOR FARKLI YENİLGİYİ TELAFİ ETMELİ

MUĞLASPOR FARKLI YENİLGİYİ TELAFİ ETMELİ

Muğla’da seçim seçim derken oda geldi geçti. Şimdi artık seçimlerden geriye İstanbul kaldı. Türkiye İstanbul seçim sonuçlarıyla yatıp, İstanbul seçim sonuçlarıyla kalkıyor. Seçimlerden önce Spor kulüpleri en hareketli günlerini yaşadı. Seçim bitti spor kulüplerinin ziyaretleri de bitti. Biz yine Muğlaspor olarak kala kaldık.

Seçimden sonra spor kulüplerine siyasetçilerin ilgisi devam eder mi dedim? Kimseden ses seda çıkmadı.

31 Mart mahalli idareler seçimleri sebebiyle Türkiye’de 30 ve 31 Mart tarihlerinde maç yapılmadı. Maçlar ağırlıklı olarak 3 Nisan 2019 Çarşamba günü oynandı. Muğlaspor o gün yani 3 Nisan günü evinde İzmir ekibi Bucaspor ile oynadı.

Maçta şeref tribününe baktım, biz yine valimizle, Osman Gürün ile, Bahattin Gümüş ve diğer protokol üyeleriyle baş başa kalmışız.

Muğlaspor zorda olsa maçı 1-0 kazandı ve aldığı 3 puanla rahatladı. Muğlaspor geçtiğimiz pazar günüde Antalya’da Serik Belediyespor ile oynadı. Aslında ben bu maçtan bırakın faklı yenilgiyi en az bir puan bekliyordum. Ama olmadı bırakın bir puanı farlı şekilde yenildik geldik.

Şimdi Bucaspor maçına dönmek istiyorum. Rakip puan cetvelinde son sıradaydı ama siz o takımın son sırada olduğuna bakmayın.

Tam aksine maç benim istediğim gibi zorlu ve çekişmeli geçti.

Şimdi rakibin geçmiş son 10 maçına bakıyoruz. Bucaspor son 10 maçta bugüne kadar 4 Galibiyet, 3 Beraberlik 3 yenilgi elde etmiş. Rakibin yendiği takımlar arasında Bayburt İl Özel İdarespor ve Kocaelispor gibi güçlü rakiplerde bulunuyor.

Şimdi bu maça geçmeden önce maç günleri Muğla’da olduğu süre içinde bizi yalnız bırakmayan Valimize, belediye başkanlarımıza ve protokolün diğer isimlerine çok teşekkür ediyorum.

Şimdi bu hafta sonu Muğla’da tekrar maç var. Bu haftaki konuğumuz Bağcılar spor kulübü şimdi protokolümüzden ve Muğla’da bulunmaları durumunda yine aynı ilgiyi bekliyorum.

Bucaspor maçında rakip artık son haftalarda deplasmanlardan puan getirmeye alışmış. Muğla’ya da o niyetle gelmiş. Nasıl olsa Muğla garanti görülmüş ama karşılarında beton gibi bir takımın çıkacağını kimse bilmemiş.

Haftaları birer birer geride bıraktık. Sezon sonu için artık sadece dört hafta kaldı. Yani bir ay.

Muğlaspor bu hafta sonu evinde Bağcılar spor kulübü ile oynayacak.

Şimdi özellikle son oynanan ve farklı yenildiğimiz Serik Belediyespor maçından sonra bazı taraftarlar takımın geleceği açısından endişeye düşmüşler. Bana sorarsanız kimsenin telaşa kapılmasına gerek yok.

Bakın şu anda bu takım 36 puan ile 12.sırada. Bu takımın alt sırasında daha 7 takım var.

Geçtiğimiz hafta Muğlaspor farklı yenildi ama Muğlaspor alt sırasında yer alan 7 takımdan 2 takım galip gelirken, 1 takım berabere kalmış ve 4 takım mağlup olmuş. Ben sezon başındaki görüşümü aynen tekrarlıyorum.

Gelelim bu hafta Muğla’da oynanacak olan Bağcılar spor kulübü maçına… İstanbul’da oynanan ilk maçı rakip 2-0 kazanmıştı. Pazar günü Muğla’da bu maçın rövanşı oynanacak. Benim favorim Muğlaspor veya en azından bir beraberlik. Zaten Muğlaspor galip geldimi iş biter.

Bu takımda eksik olan golcü. Sıkıntı burada. Sezon başından bu yana bu sıkıntıyı bir türlü gideremedik. Çünkü paramız yok, golcü futbolcu alamadık.

Bana göre Muğlaspor pazar günü evinde oynayacağı Bağcılar Spor kulübü karşısında zorlansa da maçı galip tamamlayacak ve bundan sonra korkuya ve endişeye mahal vermeyecektir.

Şunu söylemek istiyorum. Muğlaspor’un pazar günü galibiyetten başka şansı yok.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI